Lider wśród wyszukiwarek

W dzisiejszych czasach internet przestał już dawno być forum wymiany myśli i wiedzy, a stał się niezależnym medium, który najprawdopodobniej zastąpi telewizję. Należy pamiętać jednak, że wielkie koncerny medialne, zarówno rodzime, jak i te międzynarodowe, starają się za wszelka cenę opóźnić jego rozwój, przy okazji inwestując w istniejące już serwisy. Przykładem może być polski ITI, czyli właściciel między innymi stacji TVN, który jest głównym potentatem naszego medialnego rynku. Jednak ilość klientów jego, jak i wszystkich innych stacji, z roku na rok maleje, choć na razie niezbyt mocno, to jednak trend spadkowy działa. W związku z tym, poniekąd wyprzedzając fakty od 13 lat jest właścicielem stworzone przez optimusa, portalu onet.

point to virtual graph

Ta dywersyfikacja pozwoli im zachować się na rynku, nawet w sytuacji upadku telewizji. Jednak, internet, to jak wcześniej powiedziano, medium niezależne, w związku z czym wielkie portale zawsze muszą walczyć o czytelnika z tymi mniejszymi. Użytkownik sieci, też ma problem, by w gęstości informacji zawartych w internecie dotrzeć do tej właściwej, w związku z czym zmuszony jest poniekąd do korzystania z wyszukiwarek. Są to aplikacje, które dzięki odpowiednim algorytmom przeszukują sieć w poszukiwaniu określonej, wpisanej przez użytkowania frazy. Obecnie na rynku istnieje tak naprawdę tylko kilka tego typu aplikacji, z czego jednak zabrała prawie 75 % całości. Jej sukcesem jest to, że pomimo wielu nacisków, firma ją obsługująca zachowała niezależność, co dało jej dziś pozycje lidera dyktującemu innym warunki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>